Ambalaža za pekare i slastičarnice: pregled vrećica, zatvarača i torbi

Za pekare i slastičarnice Elke Plastic vodi 35 artikala u 9 vrsta vrećica i torbi: ravne vrećice od 2,23 € neto po kartonu, vrećice s križnim i box dnom, stojeće vrećice, kornet vrećice i papirnate torbe za nošenje, a uz njih U-Clipse za zatvaranje. Nema minimalne količine narudžbe, a od 200 € neto vrijednosti robe dostavljamo bez troška dostave.

Cijene su neto u eurima, stanje: 20.10.2026. Mjerodavna je uvijek cijena u trgovini. Informacije bez jamstva.

Koje ambalaže postoje za pekarske proizvode

Vrste ambalaže za pekarsku branšu, cijena po kartonu neto
VrstaArtikliCijena od (€)Cijena do (€)
Stojeće vrećice (Doypack)1737,72580,58
Ravne vrećice52,23116,08
Vrećice s križnim dnom334,65153,37
Box dno vrećice342,14144,93
Box dno vrećice Natron258,95102,36
Papirnate torbe za nošenje228,6745,77
Kornet vrećice135,4579,91
Box dno vrećice, 4-slojne166,43120,55
Zip vrećice115,42252,02

Tablica prikazuje sve artikle koji su u trgovini označeni za pekarsku branšu (314 varijanti). Cijene vrijede po kartonu, a broj komada naveden je na stranici proizvoda. Svi podaci dolaze izravno iz kataloga.

Kako pronaći odgovarajuću veličinu vrećice za pekarske proizvode

Računaj s dimenzijom proizvoda plus dodatak: širina vrećice trebala bi biti barem 20 mm veća od proizvoda, a duljina vrećice barem 50 mm, kako bi pri vrhu ostalo mjesta za zatvaranje. Tablica prikazuje za pet tipičnih pekarskih proizvoda najmanju odgovarajuću ravnu vrećicu (LDPE, 50 µm) iz kataloga.

Odgovarajuća ravna vrećica po pekarskom proizvodu (okvirne dimenzije proizvoda, molimo provjeri mjerenjem na svom proizvodu)
Pekarski proizvodDimenzija proizvoda (mm)Najmanja ravna vrećica (mm)Cijena po kartonu (€)Komada po kartonuCijena po komadu (ct)
Žemlja90 × 90120 × 18014,451.0001,4
Croissant70 × 130100 × 20013,741.0001,4
Keks70 × 70100 × 1509,891.0001,0
Pereca120 × 120150 × 20019,221.0001,9
Kruh, 500 g100 × 220150 × 30025,121.0002,5

Koja vrsta vrećice za što odgovara

  • Ravne vrećice fleksibilno su standardno rješenje za žemlje, pecivo i kekse, a dostupne su u vrlo mnogo veličina.
  • Vrećice s križnim dnom i vrećice s box dnom stoje uspravno na pultu, prikladne su za slatke i pekarske proizvode, i to također s pogledom na sadržaj.
  • Stojeće vrećice dostupne su, među ostalim, od kraft papira s prozorom, sa zatvaračem na pritisak za ponovno zatvaranje.
  • Kornet vrećice od kristalno prozirnog PP-a prikladne su za rasute slatke i pekarske proizvode, a vrećica se pri vrhu jednostavno zavrne.
  • Papirnate torbe za nošenje u smeđoj i bijeloj boji s ravnom ručkom namijenjene su prodaji za van.

Zatvaranje vrećica

Za brzo zatvaranje vrećica bez ljepljive trake ili stroja postoje U-Clipse od 33 i 40 mm te clip trake. Izbor pronalaziš u kategoriji U-Clipse i clip trake.

Prikladnost za hranu i dokazi

Je li artikl predviđen za kontakt s hranom, navedeno je na stranici pojedinog proizvoda. Tehničke listove i izjave o sukladnosti pronaći ćeš u arhivi tehničkih listova.

Narudžba i individualne želje

Nema minimalne količine narudžbe, naručuje se u kartonima, a sa svakim dodatnim kartonom cijena po kartonu pada. Za otisnute ili individualno izrađene vrećice moguća je izrada po mjeri, a minimalna količina ovisi o narudžbi.

Česta pitanja o ambalaži za pekare

Koja vrećica odgovara za žemlje?

Za žemlju od otprilike 90 × 90 mm odgovara ravna vrećica od 120 × 180 mm. Karton sa 1.000 komada košta 14,45 € neto, to je 1,4 ct po komadu.

Postoje li vrećice s pogledom na sadržaj?

Da. Prozirne ravne vrećice, vrećice s križnim i box dnom pokazuju proizvod, a stojeće vrećice od kraft papira dostupne su s prozorom.

Čime zatvaram vrećice u pekari?

U-Clipsama (33 i 40 mm) ili clip trakama. Vrećice sa zatvaračem na pritisak mogu se bez dodatnog zatvarača više puta otvarati i zatvarati.

Od koje količine mogu naručiti?

Nema minimalne količine narudžbe. Naručuje se u kartonima, a od 2, 5 i 10 kartona vrijede povoljnije cijene po kartonu.

Mogu li naručiti vrećice s vlastitim otiskom?

Da, kod mnogih artikala moguća je izrada po mjeri. Minimalna količina ovisi o narudžbi, zato narudžbu upućuješ individualnim upitom.

Koliko su velike papirnate torbe za nošenje?

Papirnate torbe za nošenje dostupne su u smeđoj i bijeloj boji u više veličina i gramatura papira. Veličina i sadržaj kartona navedeni su uz svaku varijantu.